Existujú viditeľné zmeny v klíme a tieto potvrdzujú aj niekoľko rokov trvajúce merania. Priemerná teplota našej planéty vzrástla o 0,9°C od konca 19. storočia. Niektoré regióny tak budú suchšie, iné budú vystavené častejším a intenzívnejším zrážkam, bude a už aj v súčasnosti dochádza k rozsiahlemu topeniu vysokohorských ľadovcov, k zmenšovaniu zamrznutých častí ako Grónsko alebo Antarktída. Môžeme očakávať zvyšovanie hladín oceánov a morí.
ďALEJOxid uhličitý je skleníkový plyn, ktorý sa vytvára prirodzenou cestou, ale aj každodennou ľudskou činnosťou, predovšetkým vzniká pri spaľovaní fosílnych palív. V prvej polovici 20. storočia sa predpokladalo, že nárast koncentrácie atmosférického oxidu uhličitého môže byť spôsobený práve spaľovaním fosílnych palív. V tej dobe však bolo k dispozícií veľmi málo meraní, ktoré by tento predpoklad potvrdili alebo vyvrátili.
ďALEJEurópska komisia touto stratégiou vyjadrila jasný postoj k danej problematike a pripomenula, že ak nezačneme s napĺňaním cieľov predstavených v tomto ekologickom dohovore, bude nás to v budúcnosti stáť omnoho viac, ale to najhlavnejšie je, že naše deti budú svedkami rozsiahlych následkov.
ďALEJV septembri 2015 prijali svetoví lídri na summite spojených národov dokument „Transformácia nášho sveta: Agenda 2030 pre udržateľný rozvoj“, ktorý obsahuje 17 cieľov trvalo udržateľného rozvoja.
ďALEJcreated with
Joomla Page Builder .